Sztorm na Glenanach

Jean-Luc Bannalec

Sztorm na Glenanach

34,90 zł

2251

Co kryj się za zbrodnią?

Glenany - malowniczy archipelag na końcu świata. Jak mówią miejscowi - „zagubione w nicości w nieskończonej dali”. Piękne i dzikie miejsce jeszcze niezniszczone przez masowy przemysł turystyczny.

To tu można zjeść najlepszego homara na świecie, obserwować gonitwę delfinów lub podziwiać tajemnice podwodnego królestwa. Także tu - w ciągu kilku minut - w pogodny, słoneczny dzień może nieoczekiwanie rozpętać się sztorm, który na wiele godzin odetnie wyspy od reszty świata. Śmiałkowie rzucający mu wyzwanie nieraz płacą za swą zuchwałość najwyższą cenę.

Dzień po sztormie angielski turysta odkrywa na jednej z wysp trzy ciała. Sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że jedną z ofiar może być zaginiony znajomy prefekta Yannig Konan. Drugą miejscowy celebryta, żeglarski mistrz Lucas Lefort.

Komisarz Georges Dupin wkrótce stwierdza, że to, co początkowo wyglądało na makabryczny wypadek, jest popełnionym z zimną krwią morderstwem.

Co kryje się za tą zbrodnią? Wielki biznes i duże pieniądze? Skarby zatopione na dnie morza? A może najstarsze ze wszystkich motywów: nienawiść i zemsta?

Jean-Luc Bannalec to pseudonim Jörga Bonga- niemieckiego wydawcy, tłumacza, krytyka literackiego i pisarza.

Autor życie dzieli między Niemcami i Francją (mieszka w Finistère). Do tej pory wydał bestsellerową powieść „Śmierć w Pont-Aven”, opowiadająca o pierwszej sprawie komisarza Dupina. Prawa do tego debiutu zostały sprzedane do Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, Łotwy, Polski, Rosji i Hiszpanii.

„Sztorm na Glenanach” to druga odsłona opowieści o komisarzu Dupinie w roli głównej.

Czarne
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8049-104-5

Tytuł oryginalny: Bretonische Brandung

Czarne

Format: 125 mm × 205 mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Kalinowska

Przygody komisarza Dupin