Jeden z nas. Opowieść o Norwegii

Asne Seierstad 

Jeden z nas. Opowieść o Norwegii

39,99 zł

2539

Jak mogło dojść do tak okrutnej zbrodni?

Książka autorki bestsellerowego „Księgarza z Kabulu” o krwawym zamachu Andersa Breivika, który miał miejsce 22 lipca 2011 roku, o Norwegii w żałobie, o genezie zbrodni.

„Jeden z nas” to opowieść o sprawcy masakry na wyspie Utoya i jego ofiarach: dwóch siostrach, Irakijkach spod Oslo, które nie mogły się doczekać wyjazdu na letni obóz AUF, młodzieżówki Partii Pracy, i o grupce chłopaków z Troms na północy Norwegii. Nie wszyscy wrócili do domów.

Autorka szuka odpowiedzi na pytania, które wszyscy sobie zadajemy - jak mogło dojść do tak okrutnej zbrodni?

Åsne Guldahl Seierstad (ur. w 1970 r. w Oslo) - norweska dziennikarka-freelancerka i pisarka. Najbardziej znana dzięki relacjom o życiu codziennym w strefach działań wojennych (Kabul, Bagdad, Grozny).

Studiowała na Uniwersytecie Oslo, gdzie ukończyła rusycystykę, iberystykę i historię filozofii. W latach 1993-96 była reporterką gazety „Arbeiderbladet” w Rosji, a w 1997 roku w Chinach. W latach 1998-2000 pracowała dla państwowej telewizji NRK, dla której relacjonowała sytuację w Kosowie. Była reporterką w Afganistanie, Iraku, Czeczenii, zajmowała się także zamachami z 11 września.

Pierwszą książkę napisała o Serbii, druga, „Księgarz z Kabulu”, stała się międzynarodowym bestsellerem. Dalsze książki to relacje z trzymiesięcznego pobytu w Bagdadzie przed wybuchem wojny w 2003 roku i pobytu w Czeczenii po ostatniej tamtejszej wojnie.

WAB
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-2065-8

Tytuł oryginalny: One of Us

Liczba stron: 384

WAB

Cena katalogowa: 39,99 zł

Spotkanie z autorką wokół książki „Jeden z nas”