Pęknięte miasto. Biesłan

Zbigniew Pawlak, Jerzy Wlazło

Pęknięte miasto. Biesłan

37,90 zł

2539

Poruszająca historia rozdartego Kaukazu.

Poruszająca historia rozdartego Kaukazu.
10 rocznica dramatu w Biesłanie

Biesłan – małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją.

Zbigniew Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tych tragicznych wydarzeniach. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie.

Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy wcześniej stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi w szkole.

Ta poruszająca historia nie pozwala zapomnieć o tym, że w każdej wojnie, po obu stronach barykady są ludzie. Pozwala też zrozumieć Kaukaz – nieokiełznany, barwny, ale od wielu lat rozszarpywany przez krwawe konflikty.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-08-25

ISBN: 978-83-240-3148-1

Opracowanie graficzne
Katarzyna Ewa Legendź

Liczba stron: 320

Znak

Format: 144x205

Cena katalogowa: 37,90 zł

Jak okrutny może być terroryzm?

O tym, jak mogło dojść do takiej tragedii na gościnnym Kaukazie

Jerzy Wlazło o tym, jak powstawała książka

Tetiana Galitsyna ”maluje piaskiem” tragedię w Biesłanie - preludium

Akcja Społeczna dla uczczenia 10. rocznicy tragedii w Biesłanie - www.balonywolnosci.pl