Czas Motyli

Julia Alvarez

Czas Motyli

29,90 zł

2093

 

Przeł. Barbara Sieradz

Siostry Mirabal – tytułowe Motyle – to bohaterki narodowe na Dominikanie. Zaangażowały się w walkę o wolność w czasach krwawej dyktatury Rafaela Trujillo. Trzy z czterech sióstr zapłaciły za to najwyższą cenę. Julia Alvarez pasjonująco odtwarza historię ich życia, świat uczuć i wartości, a także egzotyczne realia Dominikany. Charyzmatyczne, pełne pasji i zaangażowania bohaterki zjednały sobie sympatię i uznanie tysięcy kobiet na całym świecie.
Powieść Julii Alvarez stała się światowym bestsellerem i przetłumaczono ją na szesnaście języków. Książka była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Critics Circle Award, zyskała też dużą popularność wśród klubów czytelniczych. Powieść zekranizowano, a w filmie wystąpili m.in. Salma Hayek i nominowany do Oscara Edward James Olmos.
W 1999 roku ONZ ustanowiło 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, by uczcić rocznicę brutalnego morderstwa trzech sióstr Mirabal.

"Historia Republiki Dominikańskiej lat pięćdziesiątych oczami czterech wyjątkowych kobiet. Piękna opowieść o mocy rodziny, przyjaźni i miłości. O tym, jaką cenę trzeba zapłacić żeby być prawdziwie wolnym."
Agnieszka Grochowska

"Wspaniała, pełna czułości powieść. Pasjonująca opowieść o odwadze, patriotyzmie i rodzinnej więzi."
Magazyn „People”

"Doskonałe połączenie wyobraźni i autentycznej historii."
„The Denver Post”

"„Czasem Motyli” Alvarez pokazała, że jest najwybitniejszą kronikarką latynoskich losów."
„The Washington Post”

"Pochwała kobiecej odwagi."
„Kirkus Review”

Black Publishing
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-753-6693-8

Liczba stron: 424

Format: 12.5x20.4

Cena katalogowa: 29,90 zł