13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego

Krzysztof Miller

13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego

39,90 zł

2673

Przekroczył granicę strachu, by inni poznali prawdę o wojnie

Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny.

Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki.

Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-03-18

ISBN: 978-83-240-2100-0

Opracowanie graficzne
Katarzyna Ewa Legendź

Liczba stron: 360

Znak

Format: 140 x 205

Cena katalogowa: 39,90 zł

cz. 1

cz. 2

Korespondent Piotr Górecki o książce ”13 wojen i jedna”

Arkadiusz Jakubik poleca książkę ”13 wojen i jedna”