Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę

Jonathan Cott

Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę

34,90 zł

2499

Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«.

Wielu zarzucało Yoko, że to z powodu szalonej miłości do niej Lennon porzucił Beatlesów.
Ci, którzy znali Yoko i Johna naprawdę dobrze, wiedzieli, że była dla niego największą inspiracją i to dzięki niej rozwinął się jako artysta.

On: niekwestionowana ikona kultury XX wieku.

Ona: awangardowa artystka, wnuczka bankierów i spadkobierczyni arystokratycznego rodu. Studiowała razem z dziećmi cesarza Hirohito. W jej żyłach płynie krew cesarza z IX stulecia. Jako jedna z niewielu może się pochwalić współpracą z tak różnymi muzykami, jak John Cage, Ornette Coleman i Lady Gaga.

Mało kto poznał tę parę tak dobrze jak Jonathan Cott, który przyjaźnił się z nimi od 1968 roku. Przez cały ten czas był jedną z najbliższych im osób – widział ich w najbardziej intymnych chwilach, odwiedzał ich w apartamentach, bywał z nimi w studiach nagraniowych i na imprezach towarzyskich. Przegadał z nimi niejedną noc.
To on jako pierwszy rozmawiał z Lennonem, gdy ten poznał Yoko – i to on przeprowadził z nim ostatni wywiad prasowy na 3 dni przed śmiercią muzyka.

Znak literanova
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-02-11

ISBN: 978-83-240-2353-0

Opracowanie graficzne
Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Days That I'll Remember: Spending Time with John Lennon and Yoko Ono

Liczba stron: 288

Znak literanova

Format: 144x205

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Piotr Metz

„Jonathan Cott zdobył rzecz niezwykle trudną – zaufanie Johna Lennona i Yoko Ono. Ta książka podsumowuje ich ponad czterdziestoletnią znajomość”.

Anna Gacek, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia

„Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«.

Richard Gere

„Jonathan Cott ma wyjątkowy talent: potrafi pokazać ludzkie oblicze rozmówcy, nie odzierając go przy tym z jego magii”.