Szpiedzy i komisarze

Robert Service

Szpiedzy i komisarze

59,90 zł

3999

Szpiedzy, agenci, dziennikarze i dyplomaci. Kto wyniósł Lenina do władzy?

Narodziny komunistycznego imperium zła z zupełnie nowej perspektywy. Rewolucja bolszewicka oczami dyplomatów, szpiegów, biznesmenów, idealistów i fanatyków. Nieznanych bohaterów historii – tych, którzy robili wszystko, by zapewnić komunistom zwycięstwo i tych, którzy za wszelką cenę próbowali im przeszkodzić.

Szpiedzy i komisarze to obraz bezprecedensowej walki o wpływy, pieniądze i rząd dusz w dniach, kiedy władza w Rosji leżała na ulicy. Bezwzględni milionerzy, alianccy szpiedzy infiltrujący szeregi Armii Czerwonej i amerykański ambasador w Rosji: człowiek mający słabość raczej do whisky, sekretarek i golfa niż do polityki. Jaką naprawdę odegrali rolę? Kto był najlepszym przyjacielem Trockiego i dlaczego wydano na niego wyrok śmierci? I czy rzeczywiście świat zachodni zawiązał spisek mający na celu zniszczenie komunistów?

Robert Service, światowej sławy specjalista od dziejów Rosji, sięga do nieznanych dotąd materiałów, by odkryć wewnętrzne mechanizmy najważniejszej rewolucji XX wieku. Pod jego mistrzowskim piórem historia początków Związku Radzieckiego ożywa na nowo.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-01-21

ISBN: 978-83-240-2158-1

Opracowanie graficzne
Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Liczba stron: 464

Znak

Format: 150x235

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Mirosław Bielewicz

Ciekawostki historyczne

Jesienią 1917 roku władza na Kremlu, a zatem i przyszłość Rosji, była na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wystarczyło tylko umieć ją umiejętnie przechwycić. W walce o przewodnictwo wzięli udział bolszewicy, biali oraz wywiady obcych państw. Swych reprezentantów mieli doprawdy osobliwych („Organista, oszust, kobieciarz… Prawdziwi agenci Jego Królewskiej Mości”). Zobacz więcej >>