Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia

Marcin Gutowski

Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia

39,90 zł

1995

Potrójna dawka humoru, anegdot i wspomnień

Jej pierwszy krzyk w prima aprilis roku 1962 słyszy cała Polska. Już w wieku przedszkolnym niepokornym charakterem zjednuje sobie tysiące przyjaciół. Egzamin dojrzałości zdaje ze świetnymi wynikami wiosną 1981 roku, ale prawdziwy test czeka ją dopiero kilka miesięcy później. Bój o niezależność i rzetelność toczy także po przełomie roku 1989.

Dzięki rozmowom z ponad setką byłych i obecnych współpracowników oraz kilometrom taśm archiwalnych Marcin Gutowski stworzył niezwykły portret rodzinny. Biografia Trójki to nie tylko historia radiostacji. To także opowieść o znanych i kochanych dziennikarzach, którzy każdego dnia udowadniają milionom wielbicieli Trójki, że w zmieniającym się świecie jej jednej mogą być pewni.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-11-02

ISBN: 978-83-240-2202-1

Opracowanie graficzne
Kamil Rewieński, Marta Szmyd (Mill Studio)

Liczba stron: 272

Znak

Format: 165 x 235

Cena katalogowa: 39,90 zł

Jerzy Stuhr

To, że dzisiaj nazywają mnie człowiekiem dowcipnym, tolerancyjnym i czasem inteligentnym, w połowie zawdzięczam mamie i tacie, a w połowie Trójce. Ta książka mi o tym przypomina.

Muniek Staszczyk

Trójka była Muzyczną Biblią mojej młodości. Dla audycji Kaczkowskiego, Gaszyńskiego, Manna uciekało się ze szkoły. Bez Trójki nie byłoby muzycznego mnie.

Agnieszka Holland

Całe Polskie Radio jest skarbem, a Trójka jego najoryginalniejszą, najcenniejszą częścią.

Redaktorzy i autor książki o radiowej Trójce