Zgubieni

Charlotte Rogan

Zgubieni

34,90 zł

2338

Jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, aby ocalić swoje życie?

Grace Winter, lat 22. Od dziesięciu tygodni zamężna. Od ponad sześciu tygodni wdowa. Oskarżona o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą śmierci. Latem 1914 roku popłynęliśmy z moim świeżo poślubionym mężem Henrym w podróż poślubną. Olśniewający pokład Cesarzowej Aleksandry stanowił zapowiedź czekającego na drugim brzegu domu. Nie przypuszczałam, iż ważniejsze od obiecanego luksusu, okaże się ekskluzywne miejsce w szalupie ratunkowej...
Pan Hoffman jako pierwszy wypowiedział na głos to, o czym myśleliśmy wszyscy: łódź nie była przystosowana do przewozu tak wielu osób. Późnym popołudniem drugiego dnia powiedział: „Jeśli nie znajdą się ochotnicy, będziemy musieli ciągnąć losy”. Przyznaję, że przeszło mi przez myśl, jak łatwo byłoby wstać i, niby to próbując uspokoić Marię, wypchnąć ją z łodzi. 

Zgubieni to budząca niepokój historia, która zmusza do odpowiedzi na niebanalne pytania: Jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, aby ocalić swoje życie? I jak działa nasza pamięć, kiedy trzeba wydać wyrok we własnej sprawie?  

Znak literanova
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-04-02

ISBN: 978-83-240-1696-9

Opracowanie graficzne
Paweł Bator

Tytuł oryginalny: Lifeboat

Liczba stron: 304

Znak literanova

Format: A5

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Grażyna Smosna

J. M. Coetzee o książce

”Charlotte Rogan wykorzystuje pozornie prostą historię o katastrofie statku, aby zbadać naszą, aż nazbyt ludzką, zdolność do samooszukiwania się”

Katarzyna Kubisiowska o książce ”Zgubieni”