Alfabet Tischnera

34,90 zł

2338

Mądrość, która daje nadzieję

Alfabet Tischnera to kolejna zachęta do spotkania z wciąż żywą i inspirującą myślą księdza i filozofa. Miłość i cierpienie, sumienie i wolność, krzyż i nadzieja, góry i górale, komunizm i demokracja - to tylko niektóre z haseł, jakie się w nim znalazły. Można je czytać jako komentarz do otaczającej nas rzeczywistości lub uniwersalne refleksje wybitnego kapłana.

Alfabet... to jednak przede wszystkim książka, która pokazuje, jak iść przez życie, i skłania do rozmowy o tym, co naprawdę ważne. 

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-09-03

ISBN: 978-83-240-1881-9

Opracowanie graficzne
Olgierd Chmielewski

Liczba stron: 320

Znak

Format: 124x195

Cena katalogowa: 34,90 zł

O ks. Tischnerze i Solidarności

O miejscach związanych z ks. Tischnerem

O związkach ks. Tischnera z ”Tygodnikiem Powszechnym”

Ze wstępu Wojciecha Bonowicza

”Wybór niniejszy bierze pod uwagę sytuację, w jakiej się znajdujemy. Nasze czasy nazywane są niekiedy czasami przełomowymi. W tej „godzinie przełomu” istotną rolę - przynajmniej w naszej części świata - odgrywa chrześcijaństwo i wpisana weń nadzieja. Chodzi o to, by popatrzeć na świat i spróbować go zrozumieć w perspektywie tej nadziei. Czy wolno nam mieć jeszcze „nadzieję na nadzieję”? Tischner był przekonany, że nie tylko wolno, ale że wręcz nie ma innego wyjścia - tylko ta nadzieja może „powiązać” inne, które są w naszym zasięgu. Czy miał rację? Czy byłby dziś w stanie nas o tym przekonać?”.

O wolności, naukach ks. Tischnera i książce ”Alfabet Tischnera”

O wychowaniu młodych ludzi i książce ”Alfabet Tischnera”

O muzyce i wdzięczności wobec ks. Tischnera

Tischner wciąż aktualny

Mądrość, która daje nadzieję

Kto powinien czytać Tischnera