Humphrey Bogart. Twardziel bez broni

Stefan Kanfer

Humphrey Bogart. Twardziel bez broni

 

Humphrey Bogart - aktor wszech czasów, charyzmatyczna ikona kina, gwiazda filmu noir. Do show-biznesu trafił przypadkiem i pracował w nim niemal dwadzieścia lat, zanim stał się gwiazdą. Ze swoim nietypowym wyglądem i zauważalną wadą wymowy z "kompletnego amatora bez krzty talentu" zmienił się w odtwórcę największych ról, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na celuloidowej taśmie. Dziś nie sposób wyobrazić sobie historii kina bez Bogarta.
W barwnej, ale zarazem skrupulatnej biografii Kanfer skupia się nie tylko na karierze swojego bohatera. Rzuca też światło na prywatne życie aktora, roztaczając przed czytelnikiem obraz jednego z najpiękniejszych hollywoodzkich małżeństw - Humphreya z cudowną Lauren Bacall.
Początki Hollywood i wielkich studiów filmowych, kulisy największych kreacji Bogarta, wreszcie prawdziwy fenomen jego swoistego "życia po życiu" to tylko niektóre atuty tej nietuzinkowej biografii.
Stefan Kanfer - publicysta, krytyk filmowy i teatralny, redaktor magazynu "Time", wielokrotnie nagradzany autor kilkunastu biografii.

Dolnośląskie
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2012-10-18

ISBN: 978-83-245-9126-8

Liczba stron: 280

Format: 170x245mm

Cena katalogowa: 43,00 zł

Tłumaczenie: Bożena Markiewicz