Mafia nie daje czasu. Wspomnienia nawróconego mafiosa

Anna Vinci

Mafia nie daje czasu. Wspomnienia nawróconego mafiosa

34,90 zł

2199

 

- o działaniu klanów mafijnych
- o zdobywaniu przez nich władzy i dominacji
- o wojnie z państwem i władzami, naznaczonej zabójstwami polityków, prokuratorów, policjantów, o wojnie, której ofiarami staja się także przypadkowi świadkowie
Książka powstała na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez pisarkę i publicystkę Annę Vinci z byłym mafioso Gaspare Mutolo, jednym z niewielu, którzy zdecydowali się na współpracę z władzami, na program ochrony świadków koronnych i zdołali wraz z całą rodziną rozpocząć nowe życie, umykając przed krwawą zemstą mafii.
Świadek, uczestnik, wykonawca oraz zleceniodawca niezliczonych nielegalnych procederów i morderstw kreśli osobisty portret przestępczego świata - sycylijskiej Cosa Nostra.
Przekazywane przez Mutolo informacje pozwoliły wyjaśnić nie tylko zawiłości koneksji mafijnych i doprowadzić do wielu aresztowań i procesów, ale i rzuciły światło na powiązania mafii z politykami.
Ta autentyczna i wiarygodna publikacja stanowi dopełnienie wydanej w Muzie książki „Mafia spółka jawna” autorstwa Giovanniego Tiziana , który z kolei przedstawia temat mafii z perspektywy drobiazgowego śledztwa dziennikarskiego.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-09-15

ISBN: 978-83-775-8938-0

Tytuł oryginalny: Gaspare Mutolo. La mafia non lascia tempo

Liczba stron: 272

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Karolina Dyjas-Fezzi

Cena pakietu

77,80 zł

4558

Cena pakietu

79,80 zł

4668