Bitwa o Atlantyk

Marc Milner

Bitwa o Atlantyk

44,99 zł

2857

 

Książka laureata kanadyjskiej Nagrody C.P. Staceya w 2003/2004 roku w kategorii prac z dziedziny historii militarnej.

„Najpełniejszy, a przy tym zwięzły opis przebiegu zmagań z U-Bootami.”
- John Keegan
“Intrygująca rozprawa, która prawdopodobnie roznieci w nadchodzących latach spory wśród historyków.”
- „THE INDEPENDENT”

Druga wojna światowa trwała od zaledwie kilku godzin, kiedy bitwa o Atlantyk, najdłuższa kampania tejże wojny oraz najbardziej zacięta batalia sił podwodnych z nawodnymi w dziejach, zaczęła się od zatopienia nieuzbrojonego pasażerskiego liniowca Athenia przez niemiecki okręt podwodny U-30.
Korzystając z najnowszych badań historycznych autor - Marc Milner, przedstawia przebieg kampanii, która miała najistotniesze znaczenie dla losów II wojny światowej. Oprócz przebiegu sześcioletnich walk morskich o panowanie nad trasami konwojów opisuje także zmagania technologiczne. Nakreśla obraz rozwoju floty U-Bootów oraz technik stosowanych przez aliantów do unieszkodliwiania i niszczenia skrytej, podwodnej broni nieprzyjaciela. Analizuje, jak poniesione w walkach straty odbiły się na potencjale militarnym ich uczestników.

Czyni to z „atlantyckiej” – nie zaś tradycyjnej anglocentrycznej perspektywy.

MARC MILNER jest profesorem historii na Uniwersytecie New Brunswick w Kanadzie. Napisał wiele rozpraw na temat historii walk na morzu podczas II wojny światowej; dwie inne jego książki w języku angielskim poświęconej tej tematyce to "North Atlantic Run" i "The U-Boat Hunters". Mieszka w New Brunswick w Kanadzie.

Muza
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-10-10

ISBN: 978-83-775-8257-2

Tytuł oryginalny: Battle of the Atlantic

Liczba stron: 296

Format: 160x240mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek