Wysłanniczka

Stephen Miller

Wysłanniczka

 

* znakomity rozgrywający się współcześnie thriller o ataku terrorystycznym z użyciem broni biologicznej
* studium psychologiczne terrorystki, która jest także ofiarą swojej okrutnej gry
* panorama współczesnej Ameryki, która jest synonimem Zachodu (kontrasty społeczne, zachłanność, konsumpcjonizm, pogarda dla tych, którzy nie spełnili się w świecie amerykańskich marzeń)

W świecie coraz większych zagrożeń, uśpionych komórek tajnych organizacji i niewidzialnych wrogów ta książka opowiada o wojnie z terroryzmem w sposób niezwykle emocjonujący, a zarazem głęboko ludzki.

Daria jest młodą fanatyczną terrorystką i nosicielką śmiercionośnego wirusa ospy. Pewnego dnia zostaje wysłana do Nowego Jorku jako rzekoma dziennikarka, by tu roznosić wirus i przynieść śmierć milionom niewinnych ludzi. Jest „strzałą”, która ma ugodzić znienawidzonego zachodniego szatana.
"Wysłanniczka" to trzymający w napięciu thriller, a także historia zagubionej dziewczyny szukającej odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania. Ciepła, pełna empatii, fascynująca i przerażająca. Ma w sobie wszystko.
Amanada Eyre Ward, autorka powieści "Zupełnie inne życie"
Stephen Miller pokazuje, że w szerszej perspektywie wojna z terroryzmem, tak jak wojna z narkotykami, mówi tyle samo o nich, co o nas samych. "Wysłanniczka" to uderzająco mądra powieść.
David Downing, autor "Dworca Zoo"

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-02-17

ISBN: 978-83-775-8606-8

Tytuł oryginalny: The Messenger

Liczba stron: 448

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska