Xanth 8. Okrutne kłamstwo

Piers Anthony

Xanth 8. Okrutne kłamstwo

 

Jak powszechnie wiadomo, każdy magiczny talent ma pewne ograniczenia. Jordan potrafił leczyć się z ciężkich, śmiertelnych ran, a nawet regenerować utracone w walce kończyny. Poćwiartowanie oznaczało dla niego tylko tymczasową śmierć. Jednak zakopanie każdej części ciała w innym zakątku zamkowego ogrodu stanowiło już pewien problem. Czterysta lat temu, kiedy Jordan wyruszał na poszukiwanie przygody, nic nie zapowiadało takiego finału zwykłej awanturniczej wyprawy.
Drugim ważnym ogniwem tej opowieści jest zakutany w łańcuchy widmowy koń Puk. Razem z barbarzyńcą będą przemierzać dzikie zakątki krainy, spotkają rekiny finansjery, smokuchy, gnomy, gobliny oraz elfy. A przede wszystkim elfki. Będą też musieli w zastępstwie rannego bociana dostarczyć nietypową przesyłkę. Aż w końcu Jordan podejmie się misji, która za sprawą tytułowego okrutnego kłamstwa zakończy się bardzo nieprzyjemnie.
Co to za misja i jaki będzie epilog historii pełnej kłamstw i niedopowiedzeń, dowiecie się, czytając ósmy tom serii Xanth.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-07-14

ISBN: 978-83-101-2499-9

Tytuł oryginalny: Xanth 8: Rewel Lye. A Caustic Yarn

Liczba stron: 416

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Paweł Kruk