„Chodzi o Papieża”. Szpiedzy w Watykanie

John O. Koehler

„Chodzi o Papieża”. Szpiedzy w Watykanie

41,00 zł

2747

 

Chodzi o papieża. (...) Centrum chce wszystkich informacji, jakie mamy o papieżu - powiedział Sołowiew i dodał, że to pilne. Generał Kuricyn był zirytowany. Przecież informacje wysłano już dwa razy.
Nie, oni chcą absolutnie wszystko, co mamy. Wszystkie znajomości i kompromitujące szczegóły. Wszystko, co pozwoli się do niego zbliżyć. Fizycznie! Zabronili nam też otwierać dochodzenie w tej sprawie. Żadnych śladów. Co zrobimy? (...)
Patrzyli po sobie, doskonale wiedząc, że „fizyczne zbliżenie” może oznaczać tylko jedno - zabójstwo.

Amerykański dziennikarz John O. Koehler dotarł do dokumentów, które pokazują, jak Moskwa zwalczała Jana Pawła II. Ujawnia tekst rozkazu, podpisanego m.in. przez Gorbaczowa i Czernienkę, który poleca „wykorzystać wszystkie dostępne możliwości” przeciwko polskiemu papieżowi. Ta książka rzuca nowe światło na rolę, jaką w funkcjonowaniu Watykanu i życiu Jana Pawła II odegrali szpiedzy komunistycznych państw. Ukazuje również intrygujący obraz relacji pomiędzy Stolicą Apostolską a Kremlem.
Gdyby nie świadomość, że Koehler mówi o autentycznych wydarzeniach, książkę „Chodzi o Papieża” można by czytać niczym najlepszą sensacyjną powieść.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2008-04-25

ISBN: 978-83-240-0971-8

Opracowanie graficzne
Kuba Sowiński

Liczba stron: 280

Znak

Format: 158 x 225 mm

Cena katalogowa: 41,00 zł

Tłumaczenie: Anna Sak, Dariusz Hanusiak, Magdalena Komorowska