Jądro ciemności. Ciemna materia, ciemna energia i niewidzialny Wszechświat

Jeremiah P. Ostriker, Simon Mitton

Jądro ciemności. Ciemna materia, ciemna energia i niewidzialny Wszechświat

 

W ciągu ostatnich trzydziestu lat naukowcy przekonali się, że dwa nieuchwytne składniki naszego Wszechświata – ciemna materia i ciemna energia – nie tylko stanowią jego większą część, ale także kształtują jego losy. „Jądro ciemności” to wciągająca opowieść o gromadzeniu dowodów przemawiających za powszechnie dziś przyjętym modelem kosmologicznym Lambda-CDM (Lambda- Cold-Dark-Matter), napisana przez jednego z pionierów badań na tym polu. Jeremiah Ostriker w przystępny i wnikliwy sposób opowiada o postępach w badaniach nad ciemną materią i energią, a także wyjaśnia, jakie kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione i w jaki sposób naukowcy mierzą się z pytaniami o pochodzenie i naturę ciemnej materii i ciemnej energii.
„Jądro ciemności” to jasny i dogłębny opis najnowszych, zaskakujących osiągnieć w badaniach Wszechświata i kwestii, które wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Ostiker i Mitton mają nie tylko ogromną wiedzę, ale i wyśmienity styl.
Martin Rees, Master of Trinity College, University of Cambridge, Astronomer Royal
Jeremiah P. Ostiker jest astrofizykiem i profesorem astronomii na Columbia University. Pracował na Princeton University, kształcił się natomiast na Harwardzie, University of Chicago i University of Cambridge. Jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w badaniach nad ciemną materią.
Simon Mitton jest astronomem i pisarzem. Pracuje w St. Edmund’s College, University of Cambridge.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-08-06

ISBN: 978-83-806-9062-2

Tytuł oryginalny: Heart of Darkness. Unraveling the Mysteries of the Invisible Universe

Liczba stron: 376

Prószyński Media

Format: 140x210mm

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas