Mały Koko Smoko wśród dinozaurów

Ingo Siegner

Mały Koko Smoko wśród dinozaurów

24,00 zł

1734

 

Kolejna książka o przygodach Kokosa i jego przyjaciół, tym razem podróż w czasie i spotkanie z dinozaurami.
Kokos, Matylda i Oskar siedzą przy ognisku i zastanawiają się, które zwierzę jest najbardziej niebezpieczne na świecie. Kokos uważa, że to tyranozaurus rex, ale Oskar protestuje i twierdzi, że nie miałby problemu z pokonaniem go. Kłopot w tym, że dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu i nie można tego sprawdzić. Ale od czego przyjaciele mają czasoprzemieszczacz? Z jego pomocą przenoszą się w czasy, gdy na ziemi żyły dinozaury i przeżywają niezwykłą przygodę…
Po przeniesieniu się spotykają na swojej drodze nie tylko łagodne roślinożerne dinozaury, ale również groźne tyranozaury. Na szczęście okazuje się, że jeden z nich – dokładnie tak jak Oskar – jest wegetarianinem. Trójka przyjaciół bierze udział w wielkim dorocznym festynie dinozaurów, na którym tyranozaur-wegetarianin wreszcie przyznaje się swoim krwiożerczym pobratymcom, że nie je mięsa. A oni – o dziwo – akceptują to bez szemrania. Po skończonym festynie Kokos, Matylda i Oskar żegnają się z nowymi przyjaciółmi i wracają na Smoczą Wyspę.
Ingo Siegner (ur. 1965) mieszka w Hannoverze, zajmując się pisaniem i ilustrowaniem książek. Jego książki o Kokosie, które zostały przełożone na wiele języków, podbiły serca młodych czytelników i zjednały mu rzesze zagorzałych fanów.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-10-22

ISBN: 978-83-806-9160-5

Tytuł oryginalny: Der kleine Drache Kokosnuss bei den Dinosauriern

Liczba stron: 72

Prószyński Media

Format: 155x210mm

Cena katalogowa: 24,00 zł

Tłumaczenie: Mirosława Sobolewska