Obwiniona

Robert Rotenberg

Obwiniona

 

Kolejna po „Apartamencie 12A” znakomita powieść Rotenberga.
Rozwód Terrance’a Wylera, najmłodszego syna dobrze znanej w Toronto rodziny handlowców, to wydarzenie, o którym piszą wszystkie gazety. Tymczasem rankiem pierwszego dnia rozprawy, w kuchni luksusowej rezydencji niedoszłego rozwodnika, opiekunka do dzieci odnajduje jego zwłoki, noszące ślady licznych ran zadanych ostrym narzędziem. Na miejsce zbrodni natychmiast przybywa detektyw Ari Greene, a kilka godzin później żona ofiary, Samantha Wyler, zjawia się w kancelarii swojego adwokata z zakrwawionym nożem zawiniętym w ścierkę do naczyń. Jej wina wydaje się oczywista, jednakże detektyw Greene już wkrótce się przekona, że rodzina Wylerów ma niejedną pilnie strzeżoną tajemnicę.

Genialne! Robert Rotenberg robi dla Toronto to, co Ian Rankin dla Edynburga.
Jeffery Deaver
Inteligentna i urzekająca powieść. Czuje się w niej wyraźnie, co przeżywają prawnicy uwikłani w proces, gdzie gra toczy się o wszystko. Bezsprzecznie najlepszy thriller prawniczy, jaki czytałem od czasów „Anatomii morderstwa”.
Douglas Preston, współautor „Potwora z Florencji”
Od czasów „Anatomii morderstwa” nie było jeszcze powieści, która w tak obrazowy sposób ukazałaby autentycznych prawników prowadzących proces, w którym ważą się ludzkie losy. Kto studiuje prawo bądź też zajmuje się nim zawodowo, powinien, a w zasadzie musi, ją przeczytać.
Edward L. Greenspan, kanadyjski radca prawny

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-07-19

ISBN: 978-83-764-8824-0

Tytuł oryginalny: The Guilty Plea

Liczba stron: 424

Prószyński Media

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 36,00 zł

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz