Gwiazda Strindberga

Jan Wallentin

Gwiazda Strindberga

 

Niezwykła powieść przygodowa, przywodząca na myśl pełną tajemnic atmosferę powieści Juliusza Verne’a i Dana Browna.
Trzech szwedzkich badaczy polarnych ginie podczas niebezpiecznej podróży balonem. Ich ciała zostają odnalezione ponad trzydzieści lat później. Nikt nie zna przyczyny ich śmierci. Niewielu też wie, jaki był prawdziwy powód tej ekspedycji. Ponad sto lat po powietrznej podróży, w jednym z zalanych wodą kopalnianych korytarzy w Dalarna, pewien płetwonurek amator dokonuje zadziwiającego i jednocześnie przerażającego odkrycia. Zwłoki, których nikt nie szuka, a przy nich stary krzyż, nadal tkwiący w zaciśniętych palcach. Gdy zainteresowanie mediów wygasa, historia rozbudza emocje w innych kręgach, u różnych stroniących od rozgłosu organizacji i podejrzanych osobników.
Historyk Don Titelmann domyśla się jednak, że jeśli krzyż i gwiazda trafią w niewłaściwe ręce, spowodują katastrofę. Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w pogoń za gwiazdą, która tworzy drugą część klucza.
Jeden krzyż. Jedna gwiazda. Rozdzielone przez sto lat, ukryte każde osobno - razem tworzą klucz do najlepiej strzeżonej tajemnicy na świecie. Teraz znów ukazały się światu.
Jan Wallentin jest dziennikarzem, mieszka w Sztokholmie. Gwiazda Strindberga jest jego debiutem literackim.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-02-28

ISBN: 978-83-755-4348-3

Tytuł oryginalny: Strindbergs Stjärna

Liczba stron: 456

Czarna Owca

Format: 13.5x20.9

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Ilona Meriluoto