Wśród mangowych drzew. Wspomnienia z dzieciństwa w Indiach

Jaffrey Madhur

Wśród mangowych drzew. Wspomnienia z dzieciństwa w Indiach

34,90 zł

2199

Kulinaria Indii i dorastanie indyjskiej aktorki i autorki książęk

Madhur Jaffrey, indyjska aktorka i wielokrotnie nagradzana autorka książek kulinarnych, dzieli się z czytelnikami swymi wspomnieniami z dzieciństwa i młodości spędzonych w Delhi. Barwnie opisuje ogromny i gwarny dom swego dziadka, rodzinne obyczaje, radosne zabawy z kuzynostwem, uroczystości, święta, dziecięce tajemnice. A wszystko przepojone zniewalającymi smakami i zapachami indyjskiej kuchni: pikantnych placków z kozieradką, aromatycznego curry jagnięcego z kartoflami czy delikatnego kurczaka w sosie jogurtowo-migdałowym.
W tle zaś rozgrywa się dramatyczna historia dwudziestowiecznych Indii – zdobycie niepodległości, śmierć Mahatmy Gandhiego, krwawe zamieszki po odłączeniu się Pakistanu.
Wśród mangowych drzew to fantastyczna podróż w czasie i przestrzeni, nostalgiczna, zmysłowa wyprawa w lata młodości i wspaniały przewodnik po indyjskiej kuchni. Na tych, którzy zgłodnieją w trakcie lektury, czekają przepisy wprost z pachnącego kardamonem i lepkiego od słodkiego soku mango dzieciństwa Madhur Jaffrey.

Czarne
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-03-20

ISBN: 978-83-753-6524-5

Tytuł oryginalny: Climbing the mango trees: a memoir of a childhood in India

Liczba stron: 312

Czarne

Format: 12.3x20.3

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc