Słowiańskie dzieje Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian!

Dębek Bogusław Andrzej

Słowiańskie dzieje Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian!

34,90 zł

2507

 

Słowiańskie dzieje to kompendium wiedzy o dawnych dziejach Słowiańszczyzny oraz ludów z nią spokrewnionych z nią ludów. Opowieść zaczyna się wiele tysięcy lat temu, gdy na obszarach azjatyckich wyodrębniły się pierwociny ludów indoeuropejskich. Ludność tę nazwano Ariami. Niektóre ludy indoaryjskie, np. Scytowie i Sarmaci, skierowały się później na zachód, dokonując podbojów na terenie Europy. Z nich wyłonili się Prasłowianie. Stało się to co najmniej 7,5 tys. lat temu nad Dunajem, w dorzeczach Dniepru, Wisły, Odry i Łaby.
W efekcie rozwoju tych ludów w średniowieczu powstały słowiańskie narody i państwa, w tym naród i państwo polskie. Autor odtwarza ten proces, korzystając także z najnowszych osiagnięć genetyki. Ukazuje też władców, wydarzenia polityczne i wojny, organizację społeczną oraz bogaty świat wierzeń religijnych poszczególnych grup Słowian.
Słowiańskie dzieje to książka, która wprowadzając w skomplikowaną i fascynującą historię naszych przodków, wywołuje również refleksję nad naszym pochodzeniem.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5324-0

Liczba stron: 350

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Cena pakietu

74,80 zł

4707