Memory Afryka Kapitan Nauka

Memory Afryka Kapitan Nauka

34,90 zł

2365

 

Memory Afryka (3+) to niezwykle prosta i atrakcyjna gra dla przedszkolaków i młodszych uczniów. Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, a przy tym prezentuje zwierzęta występujące na kontynencie afrykańskim.
Trening pamięci i uwagi jest ważnym elementem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dzięki dobrej pamięci łatwiej opanować nowy materiał i skuteczniej radzić sobie z rozwiązywaniem zadań o różnym stopniu trudności, wymagających wykorzystania zdobytej już wiedzy o świecie.
Zdolność do szybkiego zapamiętywania i łatwego łączenia faktów daje dziecku pewność siebie oraz pozwala rozwijać zainteresowania.
Skuteczny trening pamięci, koncentracji i spostrzegawczości Gra „Memory Afryka” polega na zapamiętaniu ułożenia zakrytych kart i znalezieniu jak najwięcej par.
W zestawie znajdują się 24 karty, na których przedstawiono zwierzęta występujące w Afryce.
Kolorowe ilustracje Katarzyny Nowowiejskiej prezentują 12 gatunków zwierząt, m.in. lwa, strusia, hipopotama, nosorożca i zebrę. Obrazki nie są identyczne, mały gracz uczy się więc rozpoznawać te same obiekty pomimo różnic między rysunkami.

Karty do gry zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek. Rozwój pamięć, koncentracja, poznawanie świata, spostrzegawczość

Ilustratorka: Katarzyna Nowowiejska – ilustratorka publikacji dla dzieci, absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Edgard
Oprawa: Pudełko kartonowe

Wydanie: drugie

Format: 160x190mm

Cena katalogowa: 34,90 zł