Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze

Urlich Schnabel

Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze

44,90 zł

2425

 

Jak rodzi się wiara? Na czym polega jej fenomen? Dlaczego przenosi góry?
Wiara jest jak silne lekarstwo: może zadziałać leczniczo albo też wyzwolić katastrofalne skutki uboczne. W ostatnim czasie, w sposób prawie niezauważony przez opinię publiczną - która od dziesiątków lat wałkuje te same dowody na istnienie Boga - wykształciła się nowa gałąź nauki badająca wiarę. Opiera się ona na niepodważalnych danych empirycznych i w niesłychanie ciekawych eksperymentach bada skutki oddziaływania religijności.
Ulrich Schnabel, redaktor naukowy "Die Zeit", odwołuje się właśnie do tych naukowych badań i analiz z takich dziedzin jak psychologia społeczna, kulturoznawstwo, antropologia, neurologia, medycyna, by opisać fenomen wiary.
Z naukowego punktu widzenia nikt chyba nie jest w stanie lepiej, w sposób bardziej udokumentowany i wyrazisty uzasadnić, dlaczego religia nie wymiera.

Książka Schnabla dostarcza wierzącym, wątpiącym i ateistom ogromnej porcji wiedzy, która ostrzega przed wejściem na błędne i niebezpieczne ścieżki w sferze wiary, a także udowadnia, iż niektóre aspekty wiary można pogodzić z naukowym obrazem świata. Poza tym lektura tej książki sprawia ogromną, wręcz niesamowitą przyjemność.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-09-22

ISBN: 978-83-287-0080-2

Tytuł oryginalny: Die Vermessung des Glaubens: Forscher ergründen, wie der Glaube entsteht und warum er Berge versetzt

Liczba stron: 528

Format: 13.7x20.0

Cena katalogowa: 44,90 zł

Cena pakietu

84,80 zł

4819

Cena pakietu

99,80 zł

5719

Cena pakietu

114,80 zł

6574