Tron we krwi. Grzech. Tom 3

Jolanta Maria Kaleta

Tron we krwi. Grzech. Tom 3

8.0

(72 ocen) wspólnie z

59,99 zł

3999

 

Przenieś się do czasów, gdy własne grzechy zmywano cudzą krwią, a tron był bogiem.
Po śmierci Bolesława Krzywoustego na tronie senioralnym zasiada pierworodny Włodzisław, a młodsi synowie otrzymują własne dzielnice. Jednak ta ustanowiona przez ojca zasada nie zadowala żadnego z nich. Za pomocą spisków, intryg i kościelnej klątwy książęta usiłują ją zmienić. Nie wahają się sięgać nawet po bardziej radykalne środki.
Los nie oszczędza również starzejącego się Sambora. Stojąc u boku seniora, musi podjąć dramatyczną decyzję: czy dochować przysięgi złożonej na krzyż. Jego córka Berenika ze złamanym sercem wstępuje do klasztoru, a przybrany syn Jacza, chcąc zapomnieć o grzesznej miłości, wyrusza do Ziemi Świętej.
Co gorsza, dawne przepowiednie i klątwy z wolna zaczynają się spełniać…

„Fascynująca opowieść o jednym z najbardziej mrocznych okresów w dziejach Polski. Pod piórem Jolanty Kalety ożywa historia podstępów, rodzinnych waśni i bezkompromisowych walk o władzę. Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika epoki Piastów.”

Kamil Janicki, autor książek historycznych, redaktor naczelny magazynu internetowego WielkaHISTORIA

Jolanta Maria Kaleta – historyk i politolog. Pracowała w Muzeum Historycznym we Wrocławiu i w Muzeum Sztuki Medalierskiej, uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Obecnie zajmuje się pisaniem powieści, głównie sensacyjnych i historycznych. Na koncie ma ich kilkanaście, w tym bestsellerową trylogię Wojna i miłość.

Więcej informacji o autorce na jej stronie: jolantamariakaleta.pl

Otwarte
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-813-5159-1

Liczba stron: 496

Otwarte

Format: 135 x 210mm

Cena katalogowa: 59,99 zł

Rok wydania: 2022

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka