Sezon niewinnych

Samuel Bjørk

Sezon niewinnych

39,00 zł

2399

Kim okaże się morderca? Czemu jego ofiarami są dzieci? Na kim chciał się zemścić?

Na norweskiej prowincji zostaje znalezione, powieszone na skakance, ciało sześciolatki. Dziewczynka ma na sobie ubranie lalki, a na szyi plakietkę jednej z linii lotniczych z informacją „Podróżuję samo”.
Detektyw Holger Munch, szef specjalnego wydział zabójstw w Oslo wraz z jego najskuteczniejszą podwładną, Mią Krüger, rozpoczynają śledztwo.

Pomimo wcześniejszej niechęci, Mia, cierpiąca na depresję i zmagająca się z własnymi demonami, angażuje się w sprawę i odkrywa, że morderstwo dziecka to najprawdopodobniej preludium do serii podobnych zbrodni. Trop prowadzi do nierozwiązanej sprawy sprzed sześciu lat, kiedy pewna dziewczynka została porwana z oddziału położniczego w mieście Hřnefoss.

Wkrótce okazuje się, że morderca przeprowadza osobistą wendetę za to, że dziecko nie zostało nigdy odnalezione, a ofiarami jego zemsty mają stać się sami śledczy… Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem i śmiertelna gra z psychopatą…

W planach seria ponad 10 książek, której bohaterami są śledczy Holger Munch i Mia Krüger.


„Można się pokusić o nazwanie tej książki wzorem współczesnego kryminału. Nie brak żadnego elementu, a wszystkie składniki połączone są niezwykle sprawnie”.

Folkebladet„Od budzącej podziw książki Samuela Bjørka Sezon niewinnych bije prawdziwa siła witalna. Opowieść o Mii, która staje w obliczu zarówno swych osobistych demonów, jak i tych, które gnębią każdą istotę ludzką, jest iście hipnotyzująca.”

Independent„Wyszukany i przerażający thriller, która powoduje, że czytelnik wstrzymuje oddech do ostatniej strony. Mocna opowieść, płynny styl, a postaciom nie da się oprzeć”.

Thriller Magazine


Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-19

Tytuł oryginalny: DET HENGER EN ENGEL ALENE I SKOGEN

Liczba stron: 464

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Tłumaczenie: Sławomir Kupisz

Rok wydania: 2016

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka