Samorząd terytorialny W 20 lat po reformie administracyjnej państwa Bilans nadziei i postulaty na przyszłość

Samorząd terytorialny W 20 lat po reformie administracyjnej państwa Bilans nadziei i postulaty na przyszłość

69,00 zł

5086

 

Przypadająca w 2018 roku dwudziesta rocznica wprowadzenia nowego zasadniczego podziału administracyjnego państwa oraz tak zwanej reformy samorządowej, stanowi doskonały moment dla dokonania bilansu nadziei związanych z przeprowadzonymi reformami, a także do sformułowania postulatów na przyszłość.

Realizacja zadań publicznych, postawionych przed gminami, powiatami i województwami, rodzi wiele praktycznych problemów, nie tylko tych związanych z konstrukcją prawną systemu finansowego jednostek samorządu terytorialnego, ale również natury ustrojowej, czy gospodarczej.

Niniejsza publikacja to zbiorowe opracowanie przedstawicieli środowiska naukowego oraz praktyków, zajmujących się finansami publicznymi i prawem finansowym. Autorzy dokonali oceny i analizy ważnych, często szczegółowych problemów, zgłaszanych przez samorządy.

W efekcie powstała monografia, która stworzyła przestrzeń do prowadzenia dyskusji nad spełnionymi i zawiedzionymi nadziejami związanymi z przeprowadzonymi reformami, a także nad konkretną wizją i pomysłami na przyszłość, zwłaszcza w przestrzeni prawa finansowego oraz finansów publicznych.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-810-2096-1

Liczba stron: 276

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 69,00 zł