Przez bezkresy historii Od Wołynia, Podola do Lwowa

Tarnowski Jan Spytek

Przez bezkresy historii Od Wołynia, Podola do Lwowa

34,90 zł

2211

 

"Przez bezkresy historii" to podróż w czasie i w przestrzeni: w głąb historii, po kresach świata, który jest ważnym elementem tożsamości zarówno Polaków, jak i Ukraińców.
Jan Spytek Tarnowski – wędrując współcześnie, w XXI wieku, szlakiem dawnych warownych rezydencji i strażnic kresowych rozrzuconych po bezdrożach malowniczego i emocjonalnie nam bliskiego Podola, po Wołyniu, a także po pograniczu Wołynia i Podola, gdzie rozłożył się piękny i jakże sławny swym Liceum Krzemieniec, a dalej rozmodlony Poczajów, dawniej unicki, dziś prawosławny, a nieopodal tragiczny swą najnowszą historią warowny Podkamień, niegdyś będący taką podolską Częstochową – zanurza się w przeszłość i w mit Kresów. Barwnym i niezwykle sugestywnym literackim językiem opowiada o polskich śladach na ziemiach, które są częścią obecnej Ukrainy, o splątanych losach Ukraińców i Polaków, o wspólnej, niełatwej momentami przeszłości i historii.
Ta opowieść to także prywatna „pielgrzymka” autora – do miejsc, jakich nie dane było mu zobaczyć wcześniej, a których nazwy słyszał od dzieciństwa, bowiem ród Tarnowskich z Kresami był związany „od zawsze”.
"Przez bezkresy historii", to znakomita, nieśpieszna opowieść o magicznym miejscu na ziemi, o którym opowiadania nigdy dość.

O AUTORZE

Jan Spytek Tarnowski urodził się w Londynie, w 1958 roku. Ukończył kierunek Archeologii Pradziejowej i Wczesnośredniowiecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorem nowatorskiej – jak na koniec lat osiemdziesiątych XX wieku – pracy magisterskiej o wykorzystaniu fotografii lotniczej w badaniach archeologicznych. Po studiach pracował w Polskiej Akademii Nauk. W latach 1992-2002 był redaktorem w redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej. Następnie – jako pełnomocnik rodziny Tarnowskich – prowadził działania reprywatyzacyjne, zmierzające do odzyskania m.in. nieruchomości w Dukli, w tym pałacu i parku. Obecnie administruje odzyskanymi nieruchomościami w Dukli.

Fundacja Sąsiedzi
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-645-0518-8

Liczba stron: 232

Format: 145x210mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Cena pakietu

74,80 zł

4411

Cena pakietu

74,80 zł

4605

Cena pakietu

89,80 zł

5505

Cena pakietu

89,80 zł

5505

Cena pakietu

74,80 zł

4605

Cena pakietu

84,80 zł

5205