Przewodnik tapingu dla każdego Skuteczne łagodzenie bólu i szybka pomoc na 160 dolegliwości

Langendoen John, Sertel Karin

Przewodnik tapingu dla każdego Skuteczne łagodzenie bólu i szybka pomoc na 160 dolegliwości

69,60 zł

4299

 

Taping stosują profesjonalni fizjoterapeuci, sportowcy, jak również osoby odczuwające ból. Jest to praktyczna metoda leczenia, całkowicie wolna od skutków ubocznych. P olega ona na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, które nie ograniczają ruchów. Idealnie dopasowują się do skóry, są rozciągliwe, umożliwiają przepływ powietrza i są wodoodporne. Metoda ta została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez Japończyka dr. Kenzo Kase.
Dzięki tej książce zapoznasz się z 80 sposobami plastrowania na 160 dolegliwości. Wszystkie są objaśnione krok po kroku i zwizualizowane za pomocą fotografii. Aby pracować z tą metodą nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy z zakresu fizjoterapii ani medycyny. Dowiesz się wszystkiego, aby móc pewnie i skutecznie stosować taping na sobie i innych.
Plastry przylegają jak druga skóra i zależnie od tego, jak i gdzie są przyklejane, pozwalają na osiągnięcie różnych efektów. Krwiaki i obrzęki szybciej znikają, napięte mięśnie odprężają się, ból ustępuje, sztywne stawy zaczynają się lepiej poruszać. Można je wykorzystać przy skręconej kostce, dolegliwościach menstruacyjnych, rwie kulszowej czy łokciu tenisisty. Dodatkowo znajdziesz opis i zastosowanie małych kratkowanych i magnetycznych plastrów. Punktowe leczenie jest wskazane w terapii punktów spustowych czy akupunkturowych. Można też łączyć małe i zwykłe plastry, np. w przypadku bólu głowy, zapalenia zatok przynosowych, skurczy mięśni czy dolegliwościach bioder.
Plastry zdrowia na każdy ból.

Vital
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-654-0435-0

Tytuł oryginalny: Das Taping-Selbsthilfe-buch

Liczba stron: 268

Format: 170x245mm

Cena katalogowa: 69,60 zł

Tłumaczenie: Kamila Petrikowska

Cena pakietu

109,50 zł

6693

Cena pakietu

109,50 zł

6693

Cena pakietu

119,50 zł

7293

Cena pakietu

104,50 zł

6393