Podstawy rachunkowości z uwzględnieniem MSSF Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej

Strojek-Filus Marzena, Pfaff Józef

Podstawy rachunkowości z uwzględnieniem MSSF Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej

79,00 zł

6344

 

Podręcznik stanowi nowatorskie podejście wprowadzające do rachunkowości. Uwzględnia podstawę prawną MSR/MSSF, podczas gdy podobnego typu opracowania są podporządkowane tylko regulacjom Ustawy o rachunkowości.
Publikacja omawia specyfikę MSR/MSSF już na etapie identyfikacji i klasyfikacji składników majątku, kapitałów, elementów wyniku finansowego oraz jego zakresu, polityki rachunkowości, w tym zakładowego planu kont i tym podobnych zagadnień. Co istotne autorzy uwzględnili w niej wszystkie najnowsze zmiany w prawie bilansowym.
Warto zwrócić uwagę, że książka jest dostosowana do struktury cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika „Rachunkowość finansowa z uwzględnieniem MSSF” pod redakcją naukową Józefa Pfaffa, stanowiąc razem z nim spójną i logiczną całość z punktu widzenia procesu dydaktycznego.
Jest to praktyczne i przydatne źródło wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych i finansowych, szczególnie w zakresie przedmiotów: podstawy rachunkowości i wprowadzenie do rachunkowości, uczestników kursów i szkoleń, kandydatów na biegłych rewidentów oraz pracowników służb finansowo-księgowych.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-9992-0

Liczba stron: 320

Format: 16.5x23.5

Cena katalogowa: 79,00 zł

Cena pakietu

113,90 zł

8438

Cena pakietu

118,90 zł

8738