Planeta grubasów Jak uciec z pułapki otyłości

Lewis David, Leitch Margaret

Planeta grubasów Jak uciec z pułapki otyłości

39,90 zł

2508

 

Nasza planeta jest w szponach pandemii otyłości. Ponad miliard ludzi na całym świecie ma nadwagę, a ponad 600 milionów jest otyłych.
Żyjemy w środowisku sprzyjającym otyłości, w którym dużo łatwiej jest przytyć niż pozostać fit. Jak do tego doszło? Kto jest temu winny? Co możemy zrobić, żeby powstrzymać epidemię otyłości?
W „Planecie grubasów” dr David Lewis i dr Margaret Leitch przedstawiają wyniki swoich badań nad społecznymi i psychologicznymi przyczynami pandemii otyłości i próbują znaleźć odpowiedzi na powyższy pytania.
Korzystają z przełomowych badań, a także prześwietlają działania korporacji, które nieustannie promują żywność o wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i soli, i tym samym dowodzą, że żywienie się „śmieciowym jedzeniem” ma zaskakująco podobne konsekwencje neurologiczne do tych wywoływanych przez twarde narkotyki. Autorzy odważnie obalają mity diet i odchudzających pigułek, jednocześnie podpowiadając, jak łatwo wdrożyć strategie zrównoważonego odchudzania. Konkluzja jest oczywista: nigdy nie jest za późno, by zmienić swój sposób odżywiania i powstrzymać nadciągającą katastrofę w organizmie.

Vivante
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-651-7048-4

Tytuł oryginalny: Fat planet. The Obesity Trap and How We Can Escape It

Liczba stron: 328

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Joanna Żywina

Cena pakietu

79,80 zł

4902

Cena pakietu

79,80 zł

4902

Cena pakietu

89,80 zł

5502