Ogień i krew Część 2

George R.R. Martin

Ogień i krew Część 2

7.1

(1327 ocen) wspólnie z

59,00 zł

4191

 

OPOWIEŚĆ O EKSCYTUJĄCYCH DZIEJACH
DYNASTII TARGARYENÓW
Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.
Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.
Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?
To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.
Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym,
czym jest Silmarillion dla Śródziemia

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-28

ISBN: 978-83-811-6551-8

Tytuł oryginalny: Fire and Blood vol. 2

Liczba stron: 518

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 59,00 zł

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

”Ogień i krew Część 2” - audiobook

Komentarze nie są potwierdzone zakupem