Nauczycielu dobry! Zeszyt katechisty Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej - inaczej

Marcin Węcławski

Nauczycielu dobry! Zeszyt katechisty Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej - inaczej

12,00 zł

963

 

Proponujemy nowy sposób przygotowywania dzieci do I Komunii Świętej, który kładzie nacisk na katechezę obejmującą przede wszystkim rodziców i ich angażowanie w katechezę domową własnych dzieci. Jest to metoda nowa wobec zwyczajów praktykowanych przez dziesiątki lat w Kościele, a zarazem stara, bo sięgająca sposobu głoszenia Ewangelii przez Chrystusa i później przez wiele wieków chrześcijaństwa: katechizacja rodziców i maksymalne włączenie rodziców w katechizację własnych dzieci, tzw. katechezę domową. Obowiązek przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej spoczywa w pierwszej kolejności na rodzicach właśnie – tak mówi prawo kościelne. Doświadczenie również pokazuje, że zaangażowanie rodziców w przygotowanie własnego dziecka do przyjęcia przez nie sakramentów owocuje dużym wzrostem ich osobistej wiary.
Proponowany tu program został już sprawdzony w praktyce. Wielu duszpasterzy z różnych ośrodków w Polsce pyta o metodę wypracowaną przez proboszcza i katechistów z poznańskiej parafii pw. Maryi Królowej, chce bowiem wprowadzić ją również u siebie. Niniejsza publikacja jest odpowiedzią na tę właśnie potrzebę. Składa się ona z dwóch części: Zeszytu katechisty oraz Zeszytu rodzinnego.

Zeszyt katechisty zawiera część teoretyczną wprowadzającą katechistę (lub animatora) w zagadnienie i przygotowującą go do prowadzenia spotkań z rodzicami, a także konspekty poszczególnych spotkań.

Święty Wojciech
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-12-06

ISBN: 978-83-806-5262-0

Liczba stron: 56

Format: 165x240mm

Cena katalogowa: 12,00 zł

Cena pakietu

51,90 zł

3357

Cena pakietu

66,90 zł

4257

Cena pakietu

81,90 zł

5112