Lew w salonie. Jak koty oswoiły człowieka i przejęły władzę nad światem

Tucker Abigail

Lew w salonie. Jak koty oswoiły człowieka i przejęły władzę nad światem

49,90 zł

2685

 

Przetłumaczony na 13 języków bestseller „New York Timesa”, który zdobył także tytuł Najlepszej książki naukowej przyznawany przez „Library Journal” i „Forbesa”.

Koty rządzą w ciemnych zaułkach, na bezludnych antarktycznych wyspach i w naszych sypialniach. Najwyraźniej przejęły też Internet: wiralowe kocie filmiki z łatwością osiągają ponad 10 milionów wyświetleń. Ale jak udało im się zdobyć władzę nad światem? W przeciwieństwie do psów, człowiek nie ma z nich żadnego praktycznego pożytku. Jak łowcy gryzoni są tak naprawdę żałośnie nieudolne, a ponadto stanowią zagrożenie dla wielu ekosystemów. Ale i tak je kochamy.

Aby lepiej zrozumieć tych puszystych obcych w naszych szeregach, Abby Tucker wyrusza na spotkanie z hodowcami, aktywistami i naukowcami, którzy poświęcili im swoje życie.

Odwiedza laboratoria, w których bada się kocie kości wydobyte z pierwszych ludzkich osad, przemierza odludne zakątki Florydy w poszukiwaniu kotów swobodnie buszujących w dziczy i spędza trochę czasu z Lil Bub, jedną z największych kocich celebrytek.

Copernicus Center Press
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 302

Copernicus Center Press

Format: 140x215mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Rok wydania: 2021

Cena pakietu

89,80 zł

5079

Cena pakietu

89,80 zł

5079