Ja, ssak Co łączy nas z gorylem, wielorybem i nietoperzem

Liam Drew

Ja, ssak Co łączy nas z gorylem, wielorybem i nietoperzem

49,90 zł

3214

 

Brytyjski bestseller o człowieku i innych zwierzętach
Wszystko zaczęło się podczas meczu piłkarskiego. To był skok ofiarnego bramkarza. Liam Drew wystawił się na strzał, który — jak się okazało — dostarczył mu niesamowitego bólu i zarazem rozpoczął jego biologiczną fascynację. Bolesne uderzenie piłki zainspirowało go do szukania odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdecydowana większość samców ssaków nosi jądra w tak niebezpiecznym miejscu…
Gdy jednak, mimo incydentu na boisku, autor w końcu doczekał się narodzin córki, pchnięty zwierzęcym instynktem rodzicielskim rozpoczął zgłębianie kolejnych tematów, zagadnień i czynności — z pozoru ludzkich, a tak naprawdę typowych wszystkim ssakom, od ważącego 150 ton płetwala po dwugramową ryjówkę.
„Ja ssak. Co łączy nas z gorylem, wielorybem i nietoperzem” to holistyczne spojrzenie na naturę człowieka i innych zwierząt. Liam Drew w przystępny i pełen pasji sposób przedstawia historię ewolucji i mechanizmy kierujące życiem ssaków. Udowadnia przy tym, że w każdym człowieku drzemie zwierzę, a otaczające nas czworonogi często pokazują bardzo ludzkie oblicze.
„Znakomita mieszanka nauki i dowcipu, która przypadnie do gustu zarówno miłośnikom biologii, jak i laikom. Świetna lektura.”
How It Works
„Drew zgłębia temat tak wnikliwie, że poczujesz dumę z bycia ssakiem.”
Booklist
„Drew doskonale oddaje ekscytację odkryciami naukowymi, łącząc fachowe informacje z interesującymi ciekawostkami z historii naturalnej. Jest się czym rozkoszować.”
Publishers Weekly

Literackie
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-09-04

ISBN: 978-83-080-6552-5

Tytuł oryginalny: I, Mammal: The Story of What Makes Us Mammals

Liczba stron: 456

Format: 150x210mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Jakub Jedliński

Cena pakietu

89,80 zł

5608

Cena pakietu

94,80 zł

5908

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka