Caryca

Ellen Alpsten

Caryca

31,90 zł

2102

 

DEBIUTANCKA POWIEŚĆ ELLEN ALPSTEN, KTÓRA NA PRZESTRZENI 5 LAT OD CHWILI PREMIERY DOCZEKAŁA SIĘ AŻ PIĘCIU WYDAŃ.

PIERWSZA KSIĄŻKA OPISUJĄCA ŻYCIE I WYNIESIENIE NA TRON ROSJI MARTY HELENY SKOWROŃSKIEJ, Z POCHODZENIA PRAWDOPODOBNIE POLKI LUB LITWINKI, CÓRKI PROSTEGO CHŁOPA PAŃSZCZYŹNIANEGO, KTÓRA ZOSTAŁA ŻONĄ PIOTRA I WIELKIEGO, A PO JEGO ŚMIERCI RZĄDZIŁA PAŃSTWEM.

ZUPEŁNIE Z POLSCE NIEZNANA HISTORIA ŻYCIA PIERWSZEJ KORONOWANEJ CAROWEJ.


Caryca to pierwsza książka opisująca życie i wyniesienie na tron Rosji Marty Heleny Skowrońskiej – postaci, którą do tej pory historycy traktowali dość marginalnie. Fascynująca historia życia pierwszej koronowanej carowej była do tej pory zupełnie nieznana. Pragniemy to zmienić, oddając w ręce czytelników opowieść o wyjątkowo silnej
i obdarzonej niezwykłym instynktem politycznym kobiecie, będącą jednocześnie nieocenionym źródłem wiedzy historycznej. Caryca niezwykle trafnie przedstawia bowiem realia epoki, życie i stosunki panujące w Rosji w latach 1690-1727, jak również lata panowania Piotra Wielkiego, prowadzone przez niego wojny i budowę St. Petersburga oraz powiązania polityczne i stosunki z Prusami oraz Saksonią.
Obraz silnej, obdarzonej niezwykłym instynktem politycznym kobiety oraz historia niezwykłego uczucia na tle przełomowych wydarzeń historycznych – Caryca to barwny epos pełen miłości, namiętności, gwałtu i okrucieństwa.

Czyta Małgorzata Lewińska

Sonia Draga
Oprawa: Płyta CD

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-03-01

ISBN: 978-83-750-8490-0

Tytuł oryginalny: Die Zarin

Liczba stron: 1

Format: 130x190mm

Cena katalogowa: 31,90 zł

Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala