Buszujący w barszczu Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji

Konstanty Usenko

Buszujący w barszczu Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji

44,90 zł

3143

 

Od egzystencjalnej garażowej nuty przez hip-hop aż po fotogeniczną i ironiczną „traszkulturę” – „Buszujący w barszczu” to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego kapitalizmu.

Autor bierze pod lupę współczesne zjawiska muzyczne, kładąc szczególny nacisk na osiedlowy rap i jego przesłanie. Opisuje, co stało się z dziedzictwem kultury punk i nowej fali czasów pierestrojki, która inspiruje dziś młode pokolenie artystów. Pokazuje barwną mozaikę nawiązań do tradycji awangardy początku XX wieku, radzieckiej fantastyki, „kosmicznej” analogowej elektroniki, syberyjskiego szamanizmu i szemranej „błatnej” kultury.

Tęsknota za duchem radzieckiego humanizmu, frustracje mieszkańców bloków z wielkiej płyty, postironia nowej dresiarskiej mody, teoria korzeni i narodziny dyskursu feministycznego… Konstanty Usenko, wytrawny stalker z zakazanej Strefy i niestrudzony przewodnik, przedziera się przez gęstwiny Barszczu niczym przez rzeczywistość, w której żyją jego bohaterowie. Łodygi muzycznych i kulturowych mutantów są ze sobą mocno splątane.

Czarne
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-14

ISBN: 978-83-804-9786-3

Liczba stron: 400

Cena katalogowa: 44,90 zł

Cena pakietu

84,80 zł

5537

Cena pakietu

99,80 zł

6437

Cena pakietu

84,80 zł

5537

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka