Bóg Nasz Pan Jezus Chrystus osoba i życie

Romano Guardini

Bóg Nasz Pan Jezus Chrystus osoba i życie

59,90 zł

3699

 

Chrystus wymyka się wszystkim kryteriom oceny i interpretacji. Kryterium wyznacza On sam. Wykracza poza pojęcie człowieka i tego, co jest po ludzku możliwe. Chrystus nie mieści się w żadnej kategorii. Nawet użycie pojęcia „geniusz” albo „założyciel religii” prowadzi nas na manowce. Dla Zbawiciela istnieje tylko jedna specjalna kategoria, prosta jak Jego imię: „Jezus Chrystus”, którego treść rozwija się w spotkaniu przez wiarę i w pełnym miłości pójściu za nim.
Nasz Pan. Jezus Chrystus – klasyczne dzieło znanego teologa Romano Guardiniego. Ziemska biografia Zbawiciela opowiedziana prostymi słowami przez intelektualistę znającego Ewangelię i języki oryginału na wylot. Zamiast akademickich spekulacji i reinterpretacji proponuje nam pogłębione medytacje nad każdym słowem i świadectwem zostawionym w Dobrej Nowinie.

Czytelnik zostaje zmuszony do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym stylem obecności w świecie; zrozumie wreszcie, że w zwyczajnych krajobrazach życia, pozostajemy wędrowcami i poza Bogiem nie mamy nikogo.
ze wstępu ks. Jana Sochonia

Fronda
Zintegrowana

ISBN: 978-83-807-9356-9

Tytuł oryginalny: Der Herr Uber Leben und Person Jesu Christi

Liczba stron: 648

Format: 160x235mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Juliusz Zychowicz

Cena pakietu

109,80 zł

6693

Cena pakietu

112,80 zł

6873

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka