Wszystko za Everest

Jon Krakauer

Wszystko za Everest

44,90 zł

2851

Książka Wszystko za Everest trafiła na listy bestsellerów, ale wywołała też wiele kontrowersji

Kiedy 10 maja 1996 roku trzy ekipy jednocześnie dokonywały ataku szczytowego, nad Mount Everestem zerwała się burza. Zaczęła się mordercza walka o przetrwanie. Jon Krakauer przeżył.
Książka Wszystko za Everest trafiła na listy bestsellerów, ale wywołała też wiele kontrowersji. Stała się także źródłem inspiracji dla filmowców. Sama tragedia zaś – mimo że wydarzyła się prawie dwadzieścia lat temu – wciąż budzi emocje. Problemy opisane przez Krakauera przybrały jeszcze na sile: w komercyjnych wyprawach na Everest bierze udział coraz więcej osób, nie bacząc na zagrożenia i skutki ludzkiej ekspansji w najwyższych górach świata.

"Wszystko za Everest" to tylko pozornie opowieść o wyprawie na Mount Everest. Jon Krakauer bowiem, opowiadając o tragicznej ekspedycji na najwyższy szczyt świata, tak naprawdę snuje opowieść o śmierci, o ludzkiej odwadze i poświęceniu. To jeden z tych reportaży, od których nie sposób się oderwać i o których nie da się zapomnieć. Mistrzowska, niemal filozoficzna przypowieść dla wszystkich, nawet tych, których wspinaczka wysokogórska zupełnie nie interesuje."

Robert Ziębiński, „Newsweek”"Jedna z dwóch książek, które zabrałbym na bezludną wyspę."

Marcin Meller, „Playboy”"Dla człowieka gór biblia. Dla mieszkańców nizin książka roku!"

Piotr Szabłowski, „Gazeta Wyborcza”"Krakauer jest jednym z najlepszych pisarzy wśród alpinistów, a tragedia na Evereście w 1996 roku, której był świadkiem – jedną z najczarniejszych kart w historii himalaizmu. Z talentu pisarskiego i niezwykłego dramatyzmu wydarzeń powstała mieszanka iście wybuchowa. Lektura obowiązkowa nie tylko dla ludzi gór."

Piotr Drożdż, „Góry”

Czarne
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-05-14

ISBN: 978-83-804-9147-2

Liczba stron: 376

Czarne

Format: 13.2x21.5

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Krystyna Palmowska

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka