Hologram dla króla

Dave Eggers

Hologram dla króla

37,00 zł

2350

Świat miraży, w którym nadzieje i marzenia mienią się i znikają w upalnym pustynnym słońcu…

„Arcydzieło”.

Daily Telegraph„Znakomita”.

Sunday Telegraph„Zabawna, ciekawa, zajmująca”.

EsquireAlan Clay, pracownik amerykańskiej firmy informatycznej Reliant Systems, chce poukładać swoje życie. Usiłuje zapanować nad podziałami w rodzinie, ale przede wszystkim pragnie ustabilizować swoją sytuację materialną, aby zapewnić córce możliwość kontynuowania nauki w college’u.

W związku z tym Alan udaje się do Arabii Saudyjskiej. Zamierza sprzedać królowi Abdullahowi, władcy azjatyckiego państwa, system transmisji telekonferencji z wykorzystaniem holografii, który posiada Reliant Systems. Jeśli się to uda, król przyzna firmie kontrakt na budowę sieci informatycznej dla jednej z metropolii, a prowizja Alana rozwiąże wszystkie trapiące go problemy.

Gdy mężczyzna wraz z współpracownikami przybywa na miejsca, monarcha ma dopiero przyjechać. W miarę jak dni oczekiwania przeradzają się w tygodnie, sytuacja staje się coraz bardziej komiczna.

„Najlepsza książka Eggersa. Polityczna, ale nie moralizatorska, mniej konceptualna, bardziej psychologiczna i skupiona na ludzkich sprawach bardziej niż jakakolwiek inna powieść tego autora”.

London Review of Books„Komiczna, lecz głęboko poruszająca opowieść o kłopotach pewnego człowieka, która stanowi także świetny, cyfrowy obraz naszych czasów”.

Michiko Kukutani, The New York Times„Sugestywna, zadziwiająca, frapująca. Dowodzi, jak zdumiewającym geniuszem może być Eggers”.

Independent


Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-16

ISBN: 978-83-799-9562-2

Tytuł oryginalny: A hologram for the king

Liczba stron: 400

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 37,00 zł

Tłumaczenie: Marek Fedyszak

Rok wydania: 2016