Kobiety dyktatorów

Diane Ducret

Kobiety dyktatorów

6.4

(1512 ocen) wspólnie z

18,95

Bestseller - ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy we Francji!

Miłość, szaleństwo czy żądza władzy? Tylko Claretta nie opuściła mężczyzny, który jeszcze niedawno był uwielbiany przez miliony Włochów. Stojąc przed plutonem egzekucyjnym, wyszeptała: „Jesteś zadowolony, że zostałam z tobą do końca?”. Dla Jiang Quing śmierć męża miała być dopiero początkiem wielkiej kariery - była bardzo bliska przejęcia władzy w komunistycznych Chinach. Wiedziała, że gra o najwyższą stawkę. Piętnastoletnia Catherine po prostu nie miała wyboru - czuły na kobiece wdzięki dowódca środkowoafrykańskiej armii wypatrzył ją, gdy szła do szkoły. Tytułem cesarzowej cieszyła się tylko przez kilka lat - dopóki zazdrosny małżonek nie oskarżył jej o romans z francuskim prezydentem. 

Co łączy te nieprawdopodobne, ale prawdziwe kobiece losy? Niebezpieczna miłość, chwila szaleństwa czy nieokiełznana żądza władzy? Dlaczego pokochały zbrodniarzy i despotów? Jaką odegrały rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów XX wieku?
"Kobiety dyktatorów" to wstrząsające opowieści o niełatwym życiu żon i kochanek Hitlera, Stalina, Mussoliniego, Mao, Lenina, Bokassy, Ceaușescu i Salazara.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2012-03-05

ISBN: 978-83-240-4222-7

Tytuł oryginalny: Femmes de dictateur

Liczba stron: 480

Znak

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Maria Rostworowska

Ciekawostki historyczne

Można by było pomyśleć, że wódz narodu jest mężny i samodzielny, sam sobie w życiu doskonale radzi, więc i lud pracujący miast i wsi poprowadzi na barykady! Otóż nic bardziej mylnego. Rewolucja pewnie by się nie udała, gdyby najpierw nie matka i siostry Wołodii, a potem żona, nie niańczyły przywódcę proletariuszy („Lenin był strasznym maminsynkiem!”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Gigantyczna sala wypełniona po brzegi. W niej mównica na tle ogromnego sztandaru ze swastyką. Tłum jak zaczarowany szaleje, bo z pasją przemawia, gestykulując Adolf Hitler. Gdzieś pomiędzy brunatnymi mundurami skrzą się setki wpatrzonych z uwielbieniem kobiecych oczu. Tak, to one… darzące go uwielbieniem, nieraz wręcz bałwochwalczą miłością, Groupies Hitlera! („Groupies Hitlera”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Gigantyczna sala wypełniona po brzegi. Wyniosła mównica, a w tle ogromny sztandar ze swastyką. Tłum faluje, Adolf Hitler gestykuluje żywo przemawiając z pasją, a gdzieś pomiędzy brunatnymi mundurami skrzą się setki wpatrzonych z uwielbieniem kobiecych oczu. Tak, to one… darzące go uwielbieniem, nieraz wręcz bałwochwalczą miłością. Groupies Hitlera! Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Jacek Rozenek czyta fragment powieści ”Xsięgi Nefasa”

Komentarze nie są potwierdzone zakupem