W królestwie lodu

Hampton Sides

W królestwie lodu

49,90 zł

3169

Wspaniała opowieść o bohaterstwie i determinacji ludzi, którzy znaleźli się w najbardziej bezlitosnej krainie na Ziemi.

Gdy w 1879 roku trójmasztowy bark Jeannette wypływał z San Francisco, żegnały go wiwatujące tłumy i wrzawa w gazetach. Załoga statku pod dowództwem George'a De Longa wyruszała po chwałę, jaką miało jej przynieść zdobycie jednego z ostatnich nie zbadanych miejsc na Ziemi - bieguna północnego.

Nie było to jednak jej dane. Jeannette dostała się w miażdżący uścisk polarnych lodów. Nim z ogłuszającym trzaskiem pękły deski kadłuba, członkowie wyprawy z niewielkim zapasem żywności i trzema łódkami zeszli ze statku. Byli tysiące mil na północ od najbliższego lądu - Syberii. Czekał ich niemal beznadziejny marsz po ciągnącym się w nieskończoność lodzie...

Hampton Sides, mistrz narracji, snuje zdumiewająco plastyczną opowieść o jednej z najbardziej dramatycznych, choć najmniej znanych wypraw arktycznych. Lektura, od której nie można się oderwać.

Mark Bowden, autor "Helikoptera w ogniu"Pierwszorzędny epicki dreszczowiec.

Lev Grossman, "Time"Hampton Sides napisał arktyczny thriller, prawdziwe arcydzieło narracji, które z niechęcią odkładałem i ochoczo zarywałem noce, aby się dowiedzieć, co stało się z tymi niezwykłymi ludźmi przemierzającymi lodowe pustkowie.

S.C. Gwynne, autor "Imperium Księżyca w pełni"Porywająca [...]. Sides czyni z opowieści magię.

"Boston Globe"Chciałoby się, żeby wszystkie książki historyczne były choć w połowie takie pasjonujące jak ta.

Scott Anderson, autor "Lawrence'a z Arabii"Hampton Sides urodzony w 1962 roku w Memphis, jest historykiem, pisarzem i redaktorem magazynu outdoorowego "Outside". Publikował w "National Geographic", "New Yorkerze", "Esquire" oraz "Washington Post". Za artykuły w czasopismach nagrodzony został National Magazine Award, odpowiednikiem Nagrody Pulitzera w świecie periodyków. Autor bestsellerowych powieści Hellhound on his Trail, Blood and Thunder oraz Żołnierze widma. Mieszka w Nowym Meksyku z żoną i trójką synów.

Rebis
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-04-14

ISBN: 978-83-781-8749-3

Tytuł oryginalny: In the kingdom of ice

Liczba stron: 488

Rebis

Format: 150x225mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Hornowski

Rok wydania: 2016