Czterdzieści zasad miłości Powieść o Rumim

Elif Shafak

Czterdzieści zasad miłości Powieść o Rumim

 

Co może wyniknąć ze spotkania rozczarowanej życiem Amerykanki z trzynastowiecznym perskim poetą? Ella Rubinstein ma wiele powodów, by uważać swoje życie za porażkę. Właśnie skończyła czterdzieści lat, jej małżeństwo rozpada się, a dzieci już jej nie potrzebują. Jakaż pustka… Wszystko się zmieni gdy zatrudniona w agencji literackiej Ella dostanie do rąk maszynopis powieści opowiadającej o życiu słynnego mistyka i poety, Rumiego.
Jak kochać właściwie? Dzięki Czterdziestu zasadom miłościmożemy otworzyć serce, wyrwać się ze skostniałej rutyny, potajemnie się zakochać i odnaleźć głęboką radość z tego, że udało się nam oswobodzić.
Jack Kornfield,
autor The Wise Heart.
A Guide to the Universal Teachings of Buddhist Psychology
W Czterdziestu zasadach miłości Elif Safak snuje cudowną opowieść o miłości i duchowej tęsknocie, wnikliwie ukazując powszechne pragnienie bliskiej więzi, zarówno z drugą osobą, jak i z Bogiem. Książka prowokuje, ale w najlepszym sensie tego słowa, skłaniając do refleksji nad mistycznym pierwiastkiem opromieniającym naszą codzienność. Ta niespotykanej urody powieść łączy błyskotliwą inteligencję z głosem serca i mądrością, która przenika każdą jej stronicę.
Roland Merullo,
autor A Little Story oraz Breakfast with Buddh

Literackie
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-5335-5

Tytuł oryginalny: The Forty Rules of Love. A Novel of Rumi

Liczba stron: 480

Format: 14.3x20.6

Cena katalogowa: 34,90 zł