Ruiny przeszłości

Chris Bohjalian

Ruiny przeszłości

38,00 zł

2399

Nowa powieść autora bestsellerowych "Zamków na piasku" i "Wojny uczuć"

Rok 1943. Wśród idyllicznych wzgórz na południe od Florencji mieszka rodzina Rosatich, włoski ród szlachecki, którego członkowie wierzą, że mury ich wiekowej rezydencji ochronią ich przed wojną pustoszącą całą Europę. Osiemnastoletnia Cristina spędza całe dnie na pływaniu w basenie oczy spacerach po należących do posiadłości ogrodach. Ale kiedy w willi Rosatich zjawiają się dwaj żołnierze, Włoch i Niemiec, aby obejrzeć starożytny cmentarz Etrusków, ten sielankowy spokój zostaje bezpowrotnie zburzony. Cristiną zaczyna się interesować młody niemiecki porucznik, naziści coraz śmielej nadużywają gościnności gospodarzy, a niegdysiejsze sanktuarium Rosatich powoli staje się ich więzieniem.

Rok 1955. Serafina Bettini, funkcjonariuszka wydziału dochodzeniowego florenckiej policji, zmaga się z własnymi demonami – piękna policjantka skrzętnie ukrywa blizny na swoim ciele, a także prześladujące ją wspomnienia z czasów wojny. Gdy zostaje jej przydzielone nowe, wyjątkowo makabryczne śledztwo – w sprawie seryjnego zabójcy, który morduje członków rodziny Rosatich – musi zagłębić się w tragiczną historię ofiar, ale przede wszystkim stawić czoło swoim traumatycznym przeżyciom.


„Toskania w czasie II wojny światowej była również krwawym potem bitwy – i tej niechlubnej historii nie można ukrywać. Książka Bohjaliana ukazuje ją w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym. Zapadająca w pamięć, ważna i przekonywująca powieść historyczna”.
Historical Novel Society

Sonia Draga
Oprawa: Skórzana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-03-10

ISBN: 978-83-799-9381-9

Tytuł oryginalny: THE LIGHT IN RUINS

Liczba stron: 344

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Olesiejuk Adam

Cena pakietu

82,90 zł

4868

Cena pakietu

77,90 zł

4593

Cena pakietu

77,90 zł

4593