Maria Callas. Primadonna stulecia

Anne Edwards

Maria Callas. Primadonna stulecia

49,90 zł

3343

Uwielbiana, pożądana i samotna. Porywająca biografia legendarnej divy

Książkę poleca: Krystyna Janda

Zdradzona przez wszystkich, najbliższych i kochanych, okradana, poniżana, osamotniona i bezradna, ostatecznie opuszczona w chwili śmierci. Tak wielka samotność to pewnie przywilej największych, bezbronnych geniuszy. Świetna książka, wspaniale napisana bez niepotrzebnej emfazy.

Była jedną z najbardziej pożądanych kobiet swoich czasów. Jej zachwycające arie operowe rzucały na kolana tłumy. Kochana i uwielbiana, prywatnie była inna niż na scenie. W rzeczywistości porywcza i wybuchowa, z wyrachowaniem zdradzała męża. Jednak los nie był jej dłużny. Sama została skrzywdzona przez kochanka – najbogatszego wówczas człowieka na świecie – Arystotelesa Onassisa. To on zmusił Callas do ukrywania ciąży, później dziecka, które zmarło kilka dni po porodzie, a wreszcie porzucił ją dla Jacqueline Kennedy.
Życie Callas to opowieść o wzlotach i upadkach. O licznych skandalach, samotności i odrzuceniu. O złotej erze opery, triumfach na legendarnych scenach La Scali i Metropolitan Opera oraz współpracy z największymi artystami epoki.
Edwards przeanalizowała wszystkie standardowe źródła, a oprócz tego sama przeprowadziła sporo wywiadów (…). Jest porażona publicznymi triumfami i prywatnymi smutkami Callas, a swoje zafascynowanie przekazuje czytelnikowi w imponująco skuteczny sposób.

Terry Teachout, “The New York Times”

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-09-07

ISBN: 978-83-240-3876-3

Liczba stron: 400

Znak

Format: B5(163x235)

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Mieczysław Godyń