Raport Tarquina

Robert Ludlum

Raport Tarquina

34,00 zł

2633

Kim jest Hal Ambler i jakie tajemnice kryje tajny ośrodek psychiatryczny?

Na wyspie Parrish, u wybrzeży Wirginii, z dala od wścibskich oczu, ulokowano pilnie strzeżony rządowy ośrodek psychiatryczny. To szpital dla byłych pracowników wywiadu, którzy są w posiadaniu ściśle poufnych informacji.

Jednym z pacjentów ośrodka jest Hal Ambler z Wydziału Operacji Konsularnych - były agent, który zna wiele ważnych tajemnic państwowych. Jego, podobno szwankujący, umysł stanowi więc potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Ambler jest leczony farmakologicznie i obserwowany. Istnieje jednak pewna zasadnicza różnica pomiędzy nim a pozostałymi pacjentami szpitala. Wbrew temu, co twierdzą lekarze, Ambler nie jest szalony.

Hal chce jak najszybciej znaleźć sposób, by uciec ze szpitala. Chce dowiedzieć się, kto go tam umieścił. Musi również dowiedzieć się, kim był i dlaczego ktoś jest gotów zaryzykować wszystko, aby zobaczyć go martwego.

Robert Ludlum (1927 - 2001) - amerykański pisarz, aktor i producent; autor 27 powieści sensacyjnych, odtwórca ról w ok. 200 sztukach telewizyjnych, założyciel teatru Playhouse-on-the-Mall. W 1971 r. ukazała się jego pierwsza książka „Dziedzictwo Scarlattich”. Po debiucie Ludlum rozpoczął regularne pisanie - średnio jedna książka na rok. Większość jego tytułów stała się bestsellerami. Publikował również pod pseudonimami Michael Shepherd i Jonathan Ryder.

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7885-566-8

Liczba stron: 352

Albatros

Format: 125x195

Cena katalogowa: 34,00 zł

Trailer książki