Szaleńcy Pana Boga

Kazimierz Sowa

Szaleńcy Pana Boga

32,90 zł

2439

Lepsza niż sensacyjna fikcja, bo te historie wydarzyły się naprawdę

Polacy na misjach. Niezwykłe historie zwykłych ludzi.

Niemal każda historia życia misjonarza to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Raz będzie to opowieść w rodzaju katolickiego „Indiany Jonesa", innym razem historia jak najlepszy dokument z kanału Discovery.

Pracując dla religia.tv, odwiedziłem polskich misjonarzy pracujących w amazońskiej dżungli i na afrykańskiej sawannie. Towarzyszyłem księdzu nielegalnie przebywającemu na Kubie. Zakonnikowi próbującemu odrodzić ewangelicznego ducha w najbardziej zateizowanym kraju Europy, czyli w Czechach. Zjeździłem tysiące kilometrów syberyjskimi szlakami i wokół Kilimandżaro. Z polskimi zakonnicami, które prowadzą szkołę dla niewidomych dziewcząt, zbierałem herbatę w okolicach Madrasu w Indiach. Byłem świadkiem dziwnych, a nawet przerażających ceremonii związanych z kultem zmarłych na Madagaskarze.

Kazimierz Sowa (ur. w 1965 w Libiążu) – polski duchowny rzymskokatolicki, dziennikarz, publicysta, były dyrektor Religia.tv. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Gazetą Wyborczą”, „Życiem Warszawy”, „Wprost” i „Newsweekiem”. Od 2015 roku prowadzi na antenie TVN24 Biznes i Świat program „Piąta strona świata”.

Jest, prócz „Szaleńców Pana Boga”, autorem „Moich syberyjskich podróży” (2013) oraz „Słownika języka boskiego”.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7943-794-8

Liczba stron: 304

Świat Książki

Format: 14.5x20.5cm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Marcin Meller

„Jeżdżąc latami po Afryce, spotkałem wielu polskich misjonarzy, zazwyczaj cudownie szurniętych ludzi. Aż mi czasem trudno było uwierzyć, że to naprawdę polscy księża katoliccy. Przypomniałem sobie te spotkania, czytając arcyciekawą książkę Kazika Sowy o fascynujących „bożych szaleńcach”. Jest lepsza niż sensacyjna fikcja, bo te historie wydarzyły się naprawdę, a ci ludzie chodzą sobie gdzieś po dziwnych zakątkach globu”.

Największy anioł świata - fragment książki na Onecie

Książka "Szaleńcy Pana Boga" ks. Kazimierza Sowy opowiada o jego podróżach do polskich misjonarzy pracujących na afrykańskiej sawannie, Syberii, Madagaskarze, w szkole dla niewidomych dziewcząt w Indiach i amazońskiej dżungli. Rozdział "Największy anioł świata" opowiada o ks. Beniaminie Remiorzu służącym w dżungli Paragwaju.

Przeczytaj całość TUTAJ. >>