Ten słynny kostium

N.M. Kelby

Ten słynny kostium

36,90 zł

1845

Powieść niczym kreacja hautecouture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa

Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica.
Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne.

~ * * * ~

Kate wiedziała, jakie zachwyty wzbudzi ten piękny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama była ikoną stylu, każda kobieta chciała wyglądać tak jak ona.
Kate znała jej ubrania na pamięć. Każda pliska, każdy szew, każda haftka przechodziła przez jej ręce. To ona uszyła legendarny różowy kostium à la Chanel.

N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ściegiem zszywa ze sobą losy dwóch kobiet – jednej stojącej w świetle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki świat tworzącej się amerykańskiej mody, opisując sieć zmagania nowojorskiego butiku ChezNinon z europejską królową mody – Coco Chanel. Efektem jest powieść niczym kreacja hautecouture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa.

Między słowami
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-06-01

ISBN: 978-83-240-2691-3

Tytuł oryginalny: The Pink Suit

Liczba stron: 320

Między słowami

Format: 144x205

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Cena pakietu

76,80 zł

4235

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka