Ekspozycja bez tajemnic Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem

Bryan Peterson

Ekspozycja bez tajemnic Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem

44,90 zł

3143

 

Ekspozycja bez tajemnic to jedna z najpopularniejszych na świecie książek o fotografii. W Polsce została sprzedana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Nowe wydanie ma jeszcze ciekawsze zdjęcia i bogatszą treść!
Bryan Peterson wyjaśnia fundamentalne kwestie dotyczące światła, przysłony i czasu naświetlania oraz ich wzajemnego oddziaływania. W bardzo przystępny, barwny sposób odpowiada na pytanie, jak osiągnąć prawidłową ekspozycję nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Książka uczy też, jak uzyskać doskonałą ostrość i kontrast obrazów lub rozmyć w nieostrości tło oraz elementy drugoplanowe. Tłumaczy, w jaki sposób zamrozić ruch i efektywnie mierzyć oświetlenie fotografowanej sceny, podaje zasady korzystania z filtrów i… fotografowania trajektorii gwiazd.
Obecne wydanie jest poszerzone o rozdział szczegółowo omawiający stosowanie lampy błyskowej, a wszystkie zagadnienia zilustrowano zupełnie nowymi zdjęciami. To znakomity przewodnik po trudnym świecie fotografii, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-757-9507-3

Tytuł oryginalny: Understanding Exposure

Liczba stron: 168

Format: 210x285mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Włodzimierz Stanisławski