Kleszcz
6.4

(8 ocen) wspólnie z

28,90

 

Powieść „Kleszcz” można zaliczyć do gatunku political fiction, i kryminału, ale rozbudowana treść naznaczona została także wątkami filozoficznymi i psychologicznymi. Poznając tytułowego „Kleszcza” wnikamy w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy i zaczynamy rozumieć jak destrukcyjną siłą dla ludzkiej psychiki może być władza.
Z całą pewnością „Kleszcz” to kryminał nietypowy, ponieważ od początku będziemy wiedzieć kto i dlaczego dokonał zbrodni. Wnikając w akcję uświadomimy sobie jednak, że sprawstwo nie jest tak oczywiste. Poznanie Antoniego Koszona i Mirosława Wrocławskiego wzbudzi bowiem wiele wątpliwości.
Najważniejsza i dla wielu z pewnością najciekawsza będzie postać tytułowego „Kleszcza”- Józefa Zybertowicza, który jako Inkwizytor Sądu Białej Róży zdaje się bezwzględny. Zybertowicz wyróżnia się z tłumu ze względu na swą wadę anatomiczną i nieatrakcyjną aparycję, ale najobrzydliwsza zdaje się jego chora psychika. Na chwilę obecną Kleszcz jest ważną personą, która z lubością poniża i upokarza innych, nim do tego doszło musiał jednak przejść trudną drogę jako ułomne, odrzucane dziecko, a następnie dorastający człowiek.
W powieśći spotkamy także Bonarskiego, na którym pragnie zemścić się Kleszcz. Dla czytelników, którzy znają wcześniejsze książki autora będzie to przyjemne spotkanie ze starym „znajomy” dla innych całkiem nowa, interesująca postać.

Psychoskok
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-790-0483-6

EAN: 9788379004836

Tytuł oryginalny: "Kleszcz"

Liczba stron: 207

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 28,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem